ЛеБрон се доближава до 39-ия си рожден ден със 17 точки, 11 асистенции при победата на Лейкърс със 133-112 над Хорнетс
AP News | 2023-12-29 | 08:00:48

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — ЛеБрон Джеймс имаше 17 точки и 11 асистенции два дни преди 39-ия си рожден ден, Антъни Дейвис имаше 26 точки и осем борби, а Лос Анджелис Лейкърс изпрати Шарлът Хорнетс до деветата им поредна загуба с победа със 133-112 в четвъртък вечер.

Руи Хачимура вкара 17 точки, а Остин Рийвс имаше 16 за Лейкърс, който спечели едва за трети път в девет мача, откакто спечели встъпителния междусезонен турнир на НБА преди почти три седмици. Лос Анджелис се отдръпна от борещите се Хорнетс с блестяща трета четвърт с 41 точки, водени от Хачимура и Джеймс, които вкараха по 12 точки.

Д'Анджело Ръсел вкара 16 точки, като вкара четири тройки за Лейкърс, включително 1300-та в кариерата му. След като водеше с точка на полувремето, Лос Анджелис нарасна до преднина от 28 точки в началото на четвъртата част, което позволи на треньора Дарвин Хам да даде почивка на Джеймс и Дейвис за цялата последна четвърт.

Джеймс може да е най-възрастният играч в НБА, но той не показва никакви признаци на забавяне в своя 21-ви сезон. Той вкара две тройки, докато куотърбек на атаката в продължение на дълги периоди, и той поведе решителното рали през третата четвърт.

Майлс Бриджис вкара 20 точки, а Тери Розиър имаше 18 за Хорнетс, които са в най-дългото закъснение на своя франчайз от края на 2014 г. Шарлът висеше с Лейкърс през първото полувреме, но в крайна сметка загуби втория си пореден мач в споделеното от Лос Анджелис централната арена, за да започнете пътуване от шест игри.

ЛаМело Бол, роден в района на Лос Анджелис, пропусна 14-ия си пореден мач заради изкълчен ляв глезен за Хорнетс.

Хачимура започна бавно от терена, след като се присъедини към титулярния състав на Лейкърс на мястото на Кам Редиш , който седеше с нараняване на слабините. Но той поведе с Джеймс и Дейвис, докато Лейкърс отправиха 10 от първите си 12 удара през второто полувреме и стигнаха до първата си двуцифрена преднина за вечерта.

Лос Анджелис имаше своя девет стартов състав комбинация в 32 мача този сезон. Лейкърс бяха принудени да използват 39 стартови състава през миналия сезон, но Джеймс и Дейвис останаха до голяма степен здрави досега тази година, като пропуснаха само пет мача общо.

Лейкърс рядко издухват опонентите си, но успяха да влязат дълбоко в пейката си през четвъртата четвърт. Крисчън Ууд вкара девет точки в първото си значимо игрово време от почти две седмици, а новобранецът Джалън Худ-Шифино отбеляза първия си гол от игра за декември в последните минути.

Хорнетс: във Финикс в петък вечер.

Лейкърс: в Минесота в събота вечер.